Planuoju Vestuves

Kaip išsirinkti vestuvių datą?

Pasakei „Taip” ir mintyse jau sukasi šimtai klausimų. Pirmas į kurį reikėtų rasti atsakymą: kada bus vestuves? Priklausomai nuo aplinkybių pasirinkimai bus keli: išsirinksite Jums svarbią datą ir pagal ją ieškosite salės, fotografo, muzikantų. Aš tai vadinu optimistiniu scenarijumi, kai planuojate neatsižvelgdami į laiką. Situacijų būna visokių, todėl papasakosiu į ką dar reikėtų atsižvelgti renkantis vieną svarbiausių datų gyvenime 😊

Suprask kas tau svarbiausia – sudėliok prioritetus

Pasakysi: “Svarbiausia surasti vietą“. Sutinku, kad tai vienas iš pagrindinių klausimų planuojant vestuves, bet pagalvok ar būtent vieta, t.y. data, kai tavo pasirinkta salė yra laisva, tai svarbiausias punktas.

Vestuvių data neturi būti pritaikyta tik prie salės prieinamumo.

Galbūt nori, kad vestuvės būtų ypatingai papuoštos ir tuomet vieta tampa tik šventės fonu, o svarbiausią rasti tinkamą dekoratorę.

O gal jau kelis mėnesius žiūrinėji vestuvines nuotraukas ir būtinai nori šito, o ne kito, fotografo? Tuomet datą pirmiausiai reikia derinti su juo.

Kartais vienintelis dalykas, dėl kurio esame tikri tai muzikantai/dj/vedėjas, kuriuos jau matėme gyvai ir norime būtent jų. Tokiu atveju pirmas skambutis bus jiems.

Nemažiau svarbu yra surasti datą, kuri tiktų daugmaž visiems svečiams. Verta pagalvoti ar tą dieną nebus kažkokio ypatingo jubiliejaus ar kitos svarbios šventės, kurioje irgi turėsite dalyvauti.

Jeigu esate nusimatę konkrečius paslaugų tekėjus pasidomėkite ar jie dirbs „po sezono”, nes kai kurie po darbingos vasaros išvažiuoja pailsėti.

Pagalvokite kas Jums yra svarbiau žiūrint į visus šiuos klausimus ir matysite atspirties tašką.

VESTUVIŲ DATA IR KAINOS AUGIMAS

Vestuvių „sezonas” trūksta maždaug nuo balandžio iki lapkričio.

Kuo arčiau vasaros, tuo didesnės išlaidos?

Taip, bet ne tik. Pirmas savaitgalis po Velykų, „gražios datos“, pirmas spalio savaitgalis tai irgi aukštesnių kainų dienos.

Ar šeštadienines vestuves bus brangesnės negu penktadienines? Kažkada taip buvo, dabar tai galioja tik kitoms savaitėms dienoms su sąlyga, kad tai nėra “graži data”.

Kuo dar ypatinga vasara? Mažesnis laisvų datų pasirinkimas pas visus tekėjus, o tai reiškia, kad pvz. rasite norimą salę, bet kaina bus didesne ir pan., todėl planuojant turite labai atsakingai sudėlioti biudžetą. Tuomet galėsite apsispręsti ar vis dėl to norite rengti vestuves liepos mėn., ar pakankamai gerai tiks ir birželis.

Patarimas norintiems sutaupyti: gegužės mėn. gali būti pigesnis nei balandis ar birželis. Kodėl? Yra vienas prietaras, dėl kurio pakankamai daug porų net nesvarsto vestuvių šiomis datomis, nes „kas gegužę susituoks, visą gyvenimą vargs…“.

VESTUVIŲ DATA IR SVEČIAI

Vasara tai ne tik vestuvių, bet ir atostogų sezonas, todėl turite atsižvelgti į tai, kad šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais (ir ne tik jie), liepą arba rugpjūtį tikriausiai važiuos atostogauti. Tokia pati situacija būna ir su ilgais „joninių“, „mindauginių“ ir „žolynių“ savaitgaliais.

Renkantis penktadienį svarbu pagalvoti ar tikrai kiekvienas žmogus galės sudalyvauti vestuvėse, vykstančiose darbo diena. Ne kiekvienas galės paimti laisvą dieną arba išeiti anksčiau. Pagalvokite tuomet apie vėlesnę ceremonijos valandą bei galimybę greičiau pasiekti šventės vietą.

Renkantis išsvajotą vestuvių datą svarbu prisiminti, kad nepriklausomai nuo dienos, negalėsite įtikti visiems svečiams. Kuo daugiau svečių, tuo daugiau nuomonių apie tai kur ir kada turi vykti šventę. Žinokite, kad labai retai atvykimą patvirtins visi pakviestieji.

Jeigu Jums yra svarbu, kad kuo daugiau žmonių dalyvautų Jūsų šventėje, pagalvokite ar nevertėtų svečiams išsiųsti pranešimus apie vestuves, taip vadinamus „save the date”. Galite juos išsiųsti paprastu paštu arba elektroniniu būdu. Būtų gerai, kad šis pranešimas būtų suderintas su kvietimo stiliumi ir pagrindiniais akcentais.

DATA IR VESTUVIŲ MARATONAS

Pakankamai dažnai atsitinka taip, kad būtens tais metai vestuves planuos dar kelios poros Jūsų šeimose ar draugų rate.

Jeigu žinote, kad dar kelios poros planuoja vestuves, susisiekite su jais ir sužinokite kokias datas jie išsirinko. Čia svarbu ne tik tai, kad pasidengs datos. Būtų gerai, kad pavyktų padaryti nors vieną laisvą savaitgalį tarp švenčių.   

Vestuves tai tikrai gera pramoga savaitgaliui, tačiau tai ir „paėmimas” laiko, kurį svečiai skiria šeimai, poilsiui po darbo, pomėgiams ir t.t. Jeigu jūsų artimieji gaus kvietimus į vestuves, kurios vyks kas savaitgalį, yra riziką, kad kažkurios šventės jie atsisakys. To priežastimi gali būti įtemptas švenčių grafikas arba materialinis klausimas, nes vestuvės tai ir dovanos jaunųjų porai, ir aprangą, ir šukuoseną, ir transportas ir dar daugybė dalykų.

DATA IR PRIETARAI

Daugumai prietarai susiję su datos pasirinkimu nėra svarbus, bet yra grupė žmonių, kurie norėtų „apsisaugoti”. Netraktuokite šių prietarų pernelyg rimtai, nes tik nuo jūsų priklauso tolimesnis gyvenimas drauge.

Kokių datų pagal prietarus reikėtų vengti:

  • Gegužės mėnuo (susituokę šį mėnesį „vargs visą gyvenimą”. Tai atėjo iš senovės Romos laikų, kuomet šį mėnesį vyko gedulas ir vestuvių organizavimas buvo draudžiamas).
  • Mėnuo be “r” raidės pavadinime (čia jau interpretacijoms nėra ribų, juk kas vienur bus be „r” , kitur bus su „r”),
  • Ketvirtadienis (lauks finansinės problemos) ir penktadienis („bloga pradžia”)

DATA IR PLANAVIMAS

Labai dažnai iš karto po sužadėtuvių prasideda vestuvių planavimas. Norisi kuo skubiau tapti vyru ir žmona.  

Dažnai renkantis datą nepagalvojame apie tai kiek laiko reikės skirti visam šventės organizavimui.

Reikėtų nuspręsti ar tuokiatės „čia ir dabar” ar palauksite tinkamo momento. Pagalvokite: „gal šiuo metu laukiate kūdikio, o gal jūsų laukia bakalauro darbo rašymas, o gal statotės namą?“ Jeigu atsakėte “taip”, tuomet gal būtų geriau pavėlinti vestuves? Niekas nenori greitai rinktis dainos pirmam šokiui, kažką svarbaus pamiršti arba siųsti kvietimus paskutinę minutę.

Kai kurie pasakytų, kad jeigu esi organizavimo dievas gali šiuos klausimus praleisti, bet pasakysiu kitaip:

Vestuves suorganizuoti įmanoma greitai ir labai greitai. Kaip?

  • gali pasamdyti vestuvių planuotoją
  • gali suorganizuoti viską pati

Dėl pirmo punkto kaip ir aišku. O ką daryti jeigu nori organizuoti šventę pati ir pakankamai greitai?

Aš savo susirašymą suorganizavau per 1 mėn., o jau vestuves (kartu su krikštynomis) per 3 mėn. Neslėpsiu:

  1. Šventes (didelio mąsto) organizuoju nuo mokyklos laiku ir labai mėgstu tai daryti.
  2. Vestuvių verslą pažįstu „iš esmės“ ir jau senai žinojau ko maždaug norėčiau.
  3. Turėjau kiekvienam atvejui Planą B, t.y. jeigu negalės šitie muzikantai, bus kiti. Jeigu salė bus užimta tą dieną, pasirinksiu kitą ir t.t.

Galiu pasakyti taip: jeigu tau nėra svarbu kurią dieną, kurioje vietoje, su kokiu fotografu, videografu, muzikantais, vedėju, DJ‘u, kokioje bažnyčioje, kurią valanda viskas vyks, tuomet suplanuosi greitai, o jeigu dar žinosi kur viską rasti – dar greičiau.

Pradėjo suktis galva? Ieškok išsamesnės informacijos mano bloge, instagrame arba facebook grupėje. Jeigu neradai atsakymo arba nori sužinoti visą vestuvių planavimo kelią – parašyk man 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.